Kolejne litry policyjnej krwi - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Kolejne litry policyjnej krwi

Mimo obostrzeń sanitarnych członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Szkole Policji w Słupsku w dalszym ciągu propagują honorowe krwiodawstwo i sami oddają krew. W tym roku oddali już ponad 125 litrów krwi - kolejnych 10 litrów dodali w tym tygodniu.

Wprowadzony w policyjnych jednostkach szkoleniowych reżim sanitarny umożliwia młodym policjantom honorowe oddanie krwi. Ostatnie donacje odbyły się w „krwiobusie”, który zaparkował po południu na terenie słupskiej Szkoły Policji. W komfortowym autobusie policjanci mogli skorzystać z badań lekarskich, a następnie - jeśli wyniki były pozytywne - oddać krew.
Z możliwości takiej skorzystały 24 osoby, które oddały łącznie10,8 litra krwi. Kolejna grupa policyjnych donatorów spotka się w „krwiobusie” na terenie Szkoły w przyszłym tygodniu.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 47.28 MB)

Warto również dodać, że członkowie Klubu HDK PCK przy Szkole Policji, który skupia zarówno pracowników cywilnych, jak i policjantów, systematycznie oddają krew w Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, która oddalona jest od Szkoły Policji o niespełna 100 metrów.
Wielu policjantów przebywających na szkoleniu zawodowym podstawowym w Słupsku, deklaruje, że chce honorowo oddać krew po raz pierwszy w życiu. Jak sami mówią jest to kolejna forma realizacji policyjnego hasła „Pomagamy i chronimy”.