Kilkadziesiąt litrów oddanej krwi - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Kilkadziesiąt litrów oddanej krwi

Oddanie 80 litrów krwi nie będzie dla niego problemem, gdyż to tego wyniku brakuje mu już tylko kilka litrów. Pracownik cywilny Policji Piotr Gołębiowski ze Szkoły Policji w Słupsku mówi sam o sobie, że oddawanie tego życiodajnego płynu ma już „we krwi”.

Na co dzień Piotr Gołębiowski pracuje w Wydziale Inwestycji i Remontów słupskiej Szkoły Policji. Honorowo oddaje krew od 18 roku życia. W tej chwili na swoim koncie ma już oddanych 78 litrów. Kilka lat temu, w 2016 roku, otrzymał najwyższe i najcenniejsze wyróżnienie dla honorowych krwiodawców „Kryształowe serce”.
Piotr Gołębiowski za honorowe oddawanie krwi i społeczną działalność został odznaczony srebrnym Krzyżem Zasługi oraz medalem Zasłużony dla Zdrowia Narodu otrzymał także odznaki Honorowe PCK wszystkich stopni.

Na podkreślenie zasługuje również fakt, że w działalności policyjnego honorowego krwiodawstwa Pracownicy Policji odgrywają znaczącą rolę, a najlepszym tego przykładem jest duża liczba odznaczeń i wyróżnień przyznawanych w ostatnich latach przez władze Polskiego Czerwonego Krzyża.
Piotr Gołębiowski, oprócz pracy zawodowej, aktywnie działa również w Klubie Honorowych Dawców Krwi przy Szkole Policji w Słupsku, gdzie zajmuje się koordynacją zbiorowych oddań krwi młodych policjantów przebywających w słupskiej Szkole na różnego rodzaju kursach i szkoleniach.