Na emeryturze dalej służy swoją wiedzą

Mimo, że zakończył już służbę, w dalszym ciągu służy swoją wiedzą historyczną policjantom i pracownikom Szkoły Policji. Podinsp. w st.spocz. Zdzisław Dróbka, który wielokrotnie przygotowywał ekspozycje na terenie Szkoły, obchodził jubileusz 50-lecia małżeństwa.

Zdzisław Dróbka służy nam swoją wiedzą historyczną dotyczącą Policji. Przy okazji organizacji kolejnych edycji Święta Policji organizuje wspólnie z innymi kolegami - emerytowanymi policjantami wystawy poświęcone historii Szkoły Policji i ogólnopolskich imprez które organizuje nasza placówka.

W czasie swojej służby podisnsp. w st.spocz. Zdzisław Dróbka był jednym z inicjatorów wyjazdu - pierwszej po II wojnie światowej - delegacji polskiej Policji na groby przedwojennych policjantów zamordowanych przez Sowietów w Miednoje. Pokłosiem tamtego wyjazdu są urny z ziemią pobraną z mogił policjantów II Rzeczypospolitej, które znajdują się w słupskiej szkole Policji oraz w Komendzie Głównej Policji w Warszawie. Swoją służbę w Szkole Policji Zdzisłw Dróbka zakończył na stanowisku Naczelnika Wydziału Gospodarki Technicznej i Zaopatrzenia

Z okazji jubileuszu 50-lecia małżeństwa Prezydent Rzeczpospolitej odznaczył naszego starszego Kolegę medalem za długoletnie pożycie małżeńskie. Odznaczenie zostało wręczone podczas uroczystości w słupskim Pałacu Ślubów.

Autor wystawy poświęconej historii Policji - oranżeria Klubu Słuchacza słupskiej Szkoły Policji.
  • W składzie pierwszej polskie delegacji do miednoje - Zdzisław Dróbka, drugi z prawej.
    W składzie pierwszej polskiej delegacji policjantów do Miednoje - Zdzisław Dróbka, drugi z prawej.
    W trakcie Święta Policji - plac apelowy Szkoły Policji w Słupsku.
    W trakcie spotkania z Komendantem Szkoły w Sali Kominkowej Klubu Słuchacza.
    Jedna z wystaw przygotowana w Sali Kominkowej Klubu Słuchacza.
    Jedna z wystaw przygotowana w Sali Kominkowej Klubu Słuchacza.
    Podczas Święta Policji na głównym placu apelowym Szkoły.
    Uroczystość odznaczenia medalami nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej.
    Uroczystość odznaczenia medalami nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej.