Uwaga na #FakeNews. Zobacz sprawdzone wiadomości. - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Uwaga na #FakeNews. Zobacz sprawdzone wiadomości.

W związku z nieuzasadnionym niepokojem wielu osób wywołanym sytuacją pandemii koronawirusa, apelujemy o rozsądek, odpowiedzialność i nie powielanie kłamstw - #FakeNews!

Kilka dni temu pojawili się oszuści próbujący wykorzystać obecną sytuację. Obecnie dostrzegamy kolejne „haniebne zachowania” - głównie w mediach społecznościowych oraz za pomocą komunikatorów przekazywane są nieprawdziwe informacje dotyczące rzekomych zagrożeń, działań służb państwowych, które nie mają miejsca, czy nawołujące wprost do nieodpowiedzialnych zachowań - są to niedopuszczalne i nieodpowiedzialne zachowania, nie mające żadnego oparcia w prawdzie.

Przypominamy, że jedynymi i prawdziwymi źródłami informacji są komunikaty przekazywane przez służby lub/i zamieszczane na oficjalnych stronach internetowych.Zobacz oficjalne wiadomości na temat sytuacji związanej z koronawirusem na rządowym portalu gov.pl


https://www.gov.pl/web/koronawirus/wiadomosci


W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa, dbając o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich Polaków, na bieżąco komunikaty przekazują również przedstawiciele najwyższych władz Państwa.
Należy pamiętać, że każda decyzja czy wprowadzane jakiegokolwiek ograniczenia muszą mieć swoje oparcie w przepisach prawa, a następnie ogłoszone do wiadomości publicznej!

Apelujemy o rozwagę, rozsadek, odpowiedzialność i wzajemne wsparcie! W tym trudnym czasie liczymy na zrozumienie wprowadzaych ograniczeń, które służą przecież naszemu dobru i zdrowiu.

Poniżej przykładowe #FakeNews-y