Kolejny aspekt polsko-amerykańskiej współpracy - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Kolejny aspekt polsko-amerykańskiej współpracy

O kolejne pole współpracy poszerzyły się robocze kontakty policjantów Szkoły Policji w Słupsku i Marynarzy US Navy z Bazy NSF Redzikowo. Tym razem chodzi o prawa mniejszości w służbach mundurowych i w społeczeństwie.

Trwająca kilka lat współpraca pomiędzy Szkołą Policji w Słupsku i Bazą Wspracia Amerykańskiej MArynarki Wojennej w Redzikowie zostałą poszerzona o aspekty związane z przestrzeganiem praw mniejszości w służbach mundurowych. Decyzję o wymianie doświadczeń i szkoleniach w tym zakresie podjęci wspólnie szefowie obu jednostek: capt. USNavy Eric Williams i Komendant Szkoły insp. Jacek Gil podczas ostatniego wspólnego spotkania na terenie Bazy w Redzikowie.

Tematami wspólnych wykładów ma być między innymi przestrzeganie praw mniejszości etnicznych i rola tak zwanych Sygnalistów, czyli osób, które oficjalnie informują o sytuacjach, które mogą wiązać się z nieprzestrzeganiem szeroko pojętych Praw Człowieka.
Wymiernym efektem roboczego spotkania, będzie wykład dla policjantów Szkoły, który poprowadzi dowódca Bazy w Redzikowie capt. USNavy Eric Williams. Tematem wykładu będzie historia i rola społeczności afroamerykańskiej w dzisiejszych służbach mundurowych Stanów Zjednoczonych.