Strzelecka rywalizacja - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Strzelecka rywalizacja

Reprezentacje słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego i kursów specjalistycznych wzięły udział w zawodach strzeleckich, które rozegrano w obiektach strzeleckich słupskiej Szkoły Policji. Oprócz sportowej rywalizacji było to również doskonalenie już nabytych umiejętności.

Przeprowadzone przez Zakład Wyszkolenia Strzeleckiego XII. Mistrzostwa Szkoły Policji w Słupsku w Strzelaniu przebiegły w duchu sportowej, acz zaciętej rywalizacji. Młodzi policjanci rozpoczynający służbę mieli możliwość wymiany doświadczeń z kolegami z kursu instruktorów strzelań policyjnych, a także doskonalenia umiejętności strzeleckich. Rywalizacja pokazała, że poziom wyszkolenia policjantów biorących udział w mistrzostwach w zakresie posługiwania się bronią palną jest na wysokim poziomie, a potwierdzeniem tego mogą być bardzo dobre wyniki uzyskiwane w konkurencjach strzeleckich.

W trakcie zawodów - po sygnale sędziego, każdy z zawodników, w postawie stojącej, oddawał łącznie 16 strzałów ocenianych, 8 - do tarczy pierścieniowej TS-2, następnie wymieniał magazynek i oddawał kolejnych 8 strzałów do tarczy sylwetkowej TS-9 w łącznym czasie trzech minut.
Po podsumowaniu wszystkich rezultatów przez sędziego głównego, najlepsze wyniki w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej XII. Mistrzostw Szkoły Policji w Słupsku w Strzelaniu przedstawiają się następująco:

Klasyfikacja indywidualna
1. miejsce    sierż.szt. Kamil Markowski-Sidoruk     KMP Biała Podlaska
2. miejsce mł.asp. Adam Chołaj     KPP Kwidzyn
3. miejsce post. Michał Kaczorowski     KMP Siedlce
4. miejsce post. Adam Piasecki     OPP Łódź
5. miejsce post. Adrian Błaszczyk     KPP Lipno
6. miejsce mł.asp. Paweł Dziedzic     OPP Gdańsk

 

Klasyfikacja drużynowa
1. miejsce   Instruktorzy strzelań policyjnych, edycja 3/19
2. miejsce Słuchacze Kompanii V
3. miejsce Słuchacze Kompanii X