Prezydenckie mianowanie - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Prezydenckie mianowanie

Postanowienie Prezydenta RP o mianowaniu na pierwszy stopień oficerski otrzymał wykładowca Zakładu Interwencji Policyjnych Adam Kryszajtys. Akt mianowania wręczył policjantowi Komendant Szkoły insp. Jacek Gil.

Nowo mianowany oficer odebrał akt mianowania w gabinecie Komendanta Szkoły w obecności Zastępców Komendanta mł.insp. Doroty Przypolskiej i mł.insp. Piotra Cekały. Podkom. Adam Kryszajtys służbę w Policji rozpoczął w grudniu 2008 roku i do czasu przeniesienia do słupskiej Szkoły Policji przez cały czas związany był z Komendą Powiatową Policji w Grajewie, gdzie pełnił służbę w ogniwie patrolowo-interwencyjnym, zespole dochodzeniowo-śledczym, a następnie operacyjno-rozpoznawczym i w zespole do spraw walki z przestępczością narkotykową.

Do Szkoły Policji w Słupsku został przeniesiony w czerwcu 2014 roku, gdzie pełni służbę w Zakładzie Interwencji Policyjnych. W czasie wolnym czynnie uprawia sporty walki. Kilkakrotnie stawał na podium Pucharu Polski w Karate Kyokushin, a także w Mistrzostwach Policji w Karate Kyokushin.