Krew w filmowym kadrze - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Krew w filmowym kadrze

Zgodnie z hasłem „pomagamy i chronimy” młodzi policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku pokazali jeden z wolontaryjnych aspektów służby - honorowe oddawanie krwi, która ratuje ludzkie życie. Aby zachęcić innych przygotowali krótki film.

Na obrazie ukazane są policjantki i policjanci, którzy popołudniami przychodzą do stacji krwiodawstwa, aby podzielić się cząstką siebie, która potencjalnie może wprost uratować ludzkie życie. Młodzi funkcjonariusze mają ułatwione zadanie ponieważ Regionalna Stacja Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa znajduje się po drugiej stronie ulicy, praktycznie naprzeciw słupskiej Szkoły Policji.

Dla wielu policjantów rozpoczynających służbę, taka postawa dzielenia się samym sobą jest czymś naturalnym, wiele osób jeszcze przed założeniem munduru aktywnie udzielało się w różnego rodzaju przedsięwzięciach wolontaryjnych, stąd po złożeniu ślubowania honorowe oddawanie krwi osobom potrzebującym dla wielu z nich jest czymś naturalnym.

Po zakończonym szkoleniu w Słupsku słuchacze pojadą do swoich jednostek macierzystych na terenie całego kraju i tam również będą ambasadorami tej szczytnej idei służenia innymi poprzez honorowe oddawanie krwi.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 36.73 MB)