Życzenia od policjantów dla żołnierzy - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Życzenia od policjantów dla żołnierzy

Komendant Szkoły Policji insp. Jacek Gil uczestniczył w uroczystościach jubileuszu 25-lecia 7. Brygady Obrony Wybrzeża, które odbyły się w piątek (26.07) na słupskim placu Zwycięstwa. W uroczystościach oficjalnych uczestniczyli przedstawiciele rządu, parlamentarzyści, samorządowcy oraz dowódcy jednostek służb mundurowych.

W trakcie uroczystości wręczono wyróżnienia najlepszym żołnierzom. Zgromadzeni mogli obejrzeć także pokaz sprzętu, a na zakończenie - defiladę pododdziałów i pokaz musztry paradnej w wykonaniu orkiestry wojskowej ze Świnoujścia. Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczął się pikinik dla mieszkańców i turystów.
Komendant Szkoły Policji insp. Jacek Gil wręczył dowódcy 7. Brygady płk dypl. Rafałowi Ostrowskiemu, wraz z życzeniami, list gratulacyjny i okolicznościowy grawerton.

7. Brygada Obrony Wybrzeża w Słupsku jest oddziałem wchodzącym w skład 12. Dywizji Zmechanizowanej w Szczecinie, posiadającym stały skład organizacyjny, obejmujący pododdziały ogólnowojskowe, oddziały przeznaczone do bezpośredniego prowadzenia walki, a także pododdziały przewidziane do wsparcia i zabezpieczenia działań bojowych.

Przeznaczeniem 7. Brygady jest między innymi obrona wybrzeża morskiego, samodzielnie lub we współdziałaniu z oddziałami wojsk sojuszniczych. Swoje umiejętności żołnierze jednostki doskonalą zarówno w warunkach garnizonu jak też na poligonach w Drawsku oraz Wicku Morskim.

Ładowanie odtwarzacza...

Defilada pododdziałów na placu Zwycięstwa.