Dopalacze zabijają! - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Dopalacze zabijają!

Rozpoczęte wakacje to nie tylko czas odpoczynku i relaksu, ale także okres, w którym narażenie jesteśmy na różne zagrożenia, wśród nich są takie, które mogą nas nawet zabić - to między innymi dopalacze. Dane z policyjnych interwencji pokazują, że po zażyciu dopalaczy można umrzeć.

Uleganie presji znajomych, którzy namawiają do zażycia nieznanych substancji i efekty jakie to przynosi pokazuje film asp.szt. Andrzeja Dziąbkowskiego, zrealizowany przez policjantów słupskiej Szkoły Policji. Obraz pokazuje, jak łatwo możemy stracić życie ulegając modzie i namowom znajomych. Policjanci chcą również w taki sposób trafić do rozsądku osób, które rozważają z różnych przyczyn zażycie tych śmiercionośnych substancji.

Dopalacze niosą śmierć. Nigdy nie wiadomo, jaką mieszankę chemiczną zawiera dany środek, który może w obrocie funkcjonować pod tą samą nazwą. Często pomimo szybko udzielonej pomocy przez policjantów i ratowników medycznych nie udaje się uratować życia osobom po zażyciu dopalaczy.

Walkę z tym przestępczym procederem wspierają znowelizowane przepisy prawa - handel dopalaczami jest zagrożony taką sama karą więzienia jak handel narkotykami. Sprawcy grozi kara nawet 12 lat pobawienia wolności. Za posiadanie znacznej ilości środków psychoaktywnych grożą 3 lata więzienia.

 

Ładowanie odtwarzacza...