Krwiodawcy w roli zwiedzających

Młodzi policyjni donatorzy ze Szkoły Policji w Słupsku po raz kolejny udali się do stacji krwiodawstwa, tym razem jednak nie na planowe oddanie krwi, a na nocne zwiedzanie w ramach ogólnopolskiej akcji „Noc muzeów”.

Nocna wizyta policjantów to efekt aktywnej współpracy w zakresie krwiodawstwa pomiędzy policyjnym Klubem HDK PCK przy Szkole Policji a Stacją Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
Pracownicy stacji tym razem pokazali policjantom proces technologiczny, któremu poddawana jest krew bezpośrednio po oddaniu. Mogli wejść do pomieszczeń, które na co dzień nie są dostępne dla osób z zewnątrz.

Podczas zwiedzania można było zobaczyć wiele urządzeń, które służą do przechowywania i obróbki krwi oraz preparatów krwiopochodnych.
Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz oznaczania grup krwi tradycyjną metodą z wykorzystaniem odczynników, a beż użycia nowoczesnych urządzeń. Zwiedzający gościli także w pracowni wirusologicznej oraz w pomieszczeniach ekspedycji krwi.

Aktywność policyjnych krwiodawców nie maleje. W dwie najbliższe środy, 22 i 29 maja, kolejne grupy donatorów odwiedzą Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, by podzielić się z potrzebującymi własna krwią.

Film Krwiodawcy w roli zwiedzających