Po raz drugi uczczą jubileusz 100-lecia Policji - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Po raz drugi uczczą jubileusz 100-lecia Policji

W tym roku polska Policja obchodzi jubileusz 100-lecia swojej działalności. Z tej okazji wiele policyjnych klubów HDK prowadzi akcje oddawania 100-litrów krwi dla uczczenia tego święta. Krwiodawcy ze Szkoły Policji w Słupsku robią to już drugi raz.

W ramach podejmowanych działań członkowie Klubu HDK przy Szkole Policji przeprowadzają pogadanki promujące honorowe krwiodawstwo wśród policjantów, którzy jeszcze nie oddawali krwi, a także koordynują akcje zbiorowego oddawania krwi przez kadrę i słuchaczy Szkoły. W ten sposób oddali już 100-litrów, ale chcą to zrobić jeszcze raz.

Członkowie policyjnego klubu krwiodawców posiadają już doświadczenie w organizowaniu takich dużych akcji honorowego oddawania krwi. W 2008 roku przeprowadzono akcję „Twoja krew uratowała życie… ”, w której wzięło udział ponad 1800 osób i zebrano ponad 750 litrów krwi.

Obecna akcja nie jest wyłącznie nastawiona na uzyskanie kolejnych 100 litrów krwi na 100-lecie Policji. Krwiodawcy promują honorowe donacje jako bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi. Takie zaangażowanie jest bowiem wpisane w etos zawodu policjanta, którego powołaniem jest służba społeczeństwu, którą pełnimy już 100 lat…

W ramach kolejnej setki policjanci zebrali już 31 litrów krwi.

 • Jeden z plutonów policjantów przed wyjściem na oddanie krwi.
 • Policjanci wchodzą do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
 • Policjanci w kolejce do rejestracji.
 • Policjanci przy stanowisku rejestracji krwiodawców.
 • Policjanci wypełniają ankietę krwiodawcy.
 • Policjanci wypełniają ankietę krwiodawcy.
 • Młody policjant na fotelu do oddawania krwi.
 • Młody policjant na fotelu do oddawania krwi.
 • Młody policjant oddaje krew.
 • Policjantka ze Szkoły Policji oddaje krew.
 • Policjant w trakcie oddawania krwi.
 • Dwaj policjanci na fotelach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku.
 • Policjant bezpośrednio po oddaniu krwi.
 • Trójka policjantów na fotelach do oddawania krwi.
 • Policjant bezpośrednio po oddaniu krwi.
 • Policjant w trakcie oddawania krwi.
 • Kolejny policjant w trakcie oddawania krwi.
 • Trzech policjantów na fotelach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku.
 • Policjant Szkoły Policji oddający krew.
 • Jedyna policjantka w plutonie oddająca krew.
 • Podczas oddawania krwi policjanci uciskają specjalne piłeczki.
 • Policjant Szkoły Policji oddający krew.
 • Gotowa jednostka krwi tuż po oddaniu.