Usteccy samorządowcy dziękują słuchaczom - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Usteccy samorządowcy dziękują słuchaczom

Burmistrz Ustki Jacek Graczyk i przewodniczący Rady Miejskiej Jacek Maniszewski podziękowali policjantom za pełną poświęcenia postawę i uratowanie życia podczas interwencji mieszkance Ustki. Spotkanie odbyło się w piątek (1.02) w usteckim magistracie.

Zdarzenie miało miejsce w ubiegłym tygodniu, w czasie gdy na ulicach Ustki służbę pełnili - w ramach praktyk zawodowych - słuchacze słupskiej Szkoły Policji. Jeden z patroli w składzie: sierż.szt. Jerzy Habłowski (KP Ustka), post. Maciej Formela (SP Słupsk) i post. Kamil Frankowski został skierowany na interwencję, w czasie której, w mieszkaniu policjanci zastali ranną kobietę.
Dwaj policjanci obezwładnili przebywającego w tym samym lokalu sprawcę, a jeden z nich post. Maciej Formela przystąpił do udzielania pomocy rannej. W ocenie przybyłych na miejsce ratowników z Zespołu Ratownictwa Medycznego szybka i fachowa pomoc udzielona przez policjanta uratował życie ustczanki.

W trakcie spotkania w usteckim ratuszu burmistrz Jacek Graczyk podziękował policjantom za zaangażowanie w służbę i piękny przykład tego, jak wygląda służba na rzecz drugiego człowieka. Do podziękowań dołączył się również przewodniczący Rady Miejskiej Jacek Maniszewski, który wspólnie z burmistrzem wręczył policjantom drobne upominki.
Podziękowania otrzymali także przełożeni policjantów: komendant Szkoły Policji w Słupsku insp. Jacek Gil oraz pełniący obowiązki komendanta Komisariatu Policji w Ustce kom. Łukasz Filipczak.