Aktualności

O niepodległości podczas porannego apelu

Jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę był głównym tematem dzisiejszego porannego apelu, w którym uczestniczyli wszyscy słuchacze i kadra Szkoły. O znaczeniu niepodległości i służbie dla Ojczyzny mówił Komendant Szkoły insp. Jacek Gil.

Uroczysty apel dla całego stanu Szkoły został zorganizowany dzisiaj (13.11) ponieważ w weekend część kadry i słuchaczy pełniła służbę w Warszawie, Trójmieście oraz na ulicach Słupska. W trakcie codziennego podniesienia flagi na maszt odśpiewano wszystkie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

W swoim przemówieniu skierowanym do słuchaczy Komendant Szkoły insp. Jacek Gil podziękował za pełną zaangażowania postawę policjantów, którzy pełni służbę w trakcie niedzielnych uroczystości. Oprócz słuchaczy i kadry, w zabezpieczeniu udział wzięła także Jednostka Specjalna Polskiej Policji, która przebywa teraz w słupskiej Szkole.
Komendant podkreślił, że pełnienie policyjnej służby to wielki zaszczyt dla każdego funkcjonariusza, który w sposób szczególny jest częścią państwa. Taka sytuacja sprawia też, że każdy funkcjonariusz, jest za to państwo odpowiedzialny i zobowiązany do służby obywatelom.

W trakcie apelu Komendant podkreślił też ważną rolę jaką w policyjnym ceremoniale i jednocześnie kształtowaniu nowych policyjnych kadr odgrywa codzienny apel, poranne podnoszenie i wieczorne opuszczanie flagi państwowej.
Warto również podkreślić, że na wieży głównego budynku przez całą dobę powiewa flaga państwowa, odpowiednio podświetlona w godzinach nocnych. Jest to jedyna flaga państwowa w Słupsku eksponowana zgodnie z Ustawą o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej.

Powrót na górę strony