Uczniowie odkrywają bezpieczeństwo

Rozpoczęła się kolejna edycja spotkań z uczniami klas drugich słupskich szkół podstawowych pod nazwą "Odkrywamy bezpieczeństwo". Wykładowcy Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego prowadzić będą spotkania z dziećmi klas II szkół podstawowych w Słupsku oraz w gminie wiejskiej Słupsk.

W ramach praktycznych zajęć policjanci przedstawiają maluchom zasady poruszania się po drodze oraz zwracają uwagę na czyhające na nich tam niebezpieczeństwa. Przypominają również uczniom, jak należy przechodzić przez jezdnię, jak chodzić po chodniku, a także jak zachowywać się na przystanku autobusowym.

Program prewencyjny "Odkrywamy bezpieczeństwo" jest realizowany od ponad 10 lat. Jego autorem był Czesław Purowski, wykładowca ówczesnego Zakładu Komunikacji Społecznej (dziś Zakład Prewencji i Ruchu Drogowego) przez cały czas wykładowcy właśnie tego zakładu corocznie prowadzą zajęcia z uczniami.

Program ma na celu propagowanie właściwych zachowań na drodze oraz przypominanie przepisów ruchu drogowego. Jest to konieczne szczególnie w odniesieniu do dzieci, które same korzystają z drogi stając się najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego.