Doskonalenie wykładowców

Aby dobrze kształcić nowe policyjne kadry wykładowcy słupskiej Szkoły Policji sami uczestniczą również w szkoleniach i seminariach. Jedno z nich odbyło się w auli szkoły w miniony wtorek.

Celem szkolenia dla kadry dydaktycznej było przedstawienie tematyki praw człowieka i etyki zawodowej w aspekcie czynności policjanta dotyczących użycia broni palnej. Szkolenie było także przyczynkiem do dyskusji nad praktycznym łączeniem nauki umiejętności zawodowych z praktycznym wykorzystaniem broni w służbie.
Częścią spotkania był także wykład pokazowy, jak należy przekazywać wiedzę z tego zakresu młodym policjantom przebywającym na szkoleniu zawodowym podstawowym.

W trakcie szkolenia mówiono także o odpowiedzialnej roli wykładowców, którzy w trakcie szkolenia nowych policyjnych kadr kładą duży nacisk na poszanowanie godności ludzkiej. Aby skutecznie przekazywać wiedzę należy pamiętać o relacji „uczeń-mistrz” - mówiono podczas spotkania.