Emocje na morskim piasku

Na morskim piasku, ale nie na plaży, lecz w słupskiej Szkole Policji rozegrano mistrzostwa słuchaczy w siatkówce plażowej. Na terenie Szkoły kilka lat temu wybudowano specjalne boisko do plażówki, a piasek przywieziono wprost z bałtyckich plaż. Siatkarskie zmagania odbyły się w miłej sportowej atmosferze.

Główny cel sportowych zmagań to popularyzacja piłki siatkowej plażowej wśród słuchaczy, integracja, podnoszenie sprawności fizycznej oraz odpoczynek po ciężkim dniu nauki. W rozgrywkach uczestniczyły reprezentacje poszczególnych Kompanii. Zespoły rywalizowały ze sobą do dwóch wygranych setów z tym, że drużyna wygrywająca musiała posiadać minimum dwa punkty przewagi.

Pogoda dopisała organizatorom; słoneczna aura sprawiła, że przez dwa dni rozgrywek warunki gry były porównywalne do tych, które występują na nadmorskim brzegu. Stawką turnieju był Puchar Przechodni Komendanta Szkoły Policji w Słupsku. Wyniki rywalizacji finałowej przedstawiają się następująco:

1. miejsce - Kompania Va, pluton 1
2. miejsce - Kompania V, pluton 1
3. miejsce - Kompania V, pluton 2
4. miejsce - Kompania Va, pluton 2

Najlepsza zawodniczka turnieju - post. Gabriela Begedza, KMP Szczecin
Najlepszy zawodnik turnieju - post. Paweł Lejk, KPP Kartuzy.

Imprezę przygotowali i przeprowadzili wykładowcy Zakładu Interwencji Policyjnych. Kolejna rywalizacja przygotowywana jest na październik, tym razem będą to mistrzostwa w wyciskaniu sztangi leżąc.

• Mecze eliminacyjne i finałowe

• Zakończenie mistrzostw