Aktualności

Doskonalenie policyjnych ratowników

W międzynarodowej konferencji i wystawie ratownictwa medycznego uczestniczyli policyjni ratownicy ze Szkoły Policji w Słupsku. Była to już czwarta edycja organizowanego w Gdańsku „Rescue Expo”.

Celem przedsięwzięcie było zapoznanie z najnowszymi trendami oraz standardami postępowania podczas prowadzenia działań w ratownictwie jak i medycynie ratunkowej.  Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Działania ratownicze w obliczu zagrożenia terroryzmem”.
Przedstawiciele Szkoły Policji mieli możliwość poznania specyfiki innych jednostek, nawiązania kontaktów, a także doskonalenia już zdobytej wiedzy i doświadczeń. W trakcie wystawy można było również zapoznać się z najnowszym sprzętem służącym do ratowania zdrowia i życia.

Osobnym panelem podczas targów były warsztaty dla służb mundurowych z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. W ramach tego panelu z wykładem „Pierwsza pomoc w przypadku zagrożeń taktycznych” wystąpił podkom. Michał Kurdziel. Ratownicy Szkoły Policji mieli także możliwość uczestnictwa w ćwiczeniach ratowniczych dotyczących współdziałania różnych służb w sytuacji kryzysowej.

Powrót na górę strony