Gratulacje od Komendanta Głównego Policji - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Gratulacje od Komendanta Głównego Policji

W siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie wykładowca Szkoły Policji w Słupsku wraz z grupą innych policjantów otrzymał z rąk Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka Policyjną Odznakę Sprawności Fizycznej. Szef polskiej Policji uhonorował w ten sposób funkcjonariuszy, którzy w ostatnim czasie odnieśli znaczące sukcesy w uprawianych dyscyplinach.

Ze Szkoły Policji w Słupsku Policyjną Odznakę Sprawności Fizycznej otrzymał sierż. Michał Kostuch. Wyróżniony policjant na co dzień pełni służbę w Zakładzie Interwencji Policyjnych, gdzie kształci młodych policjantów w zakresie taktyki i technik interwencji. W czasie wolnym trenuje w Klubie MMA Fighter Lębork. W ubiegłym roku podczas Pucharu Polski MMA nasz policjant wywalczył srebrny medal w Turnieju Pierwszego Kroku OPEN.

Nadinsp. Jarosław Szymczyk w swoim wystąpieniu podziękował za trud wkładany w treningi i godzenie tej szczególnej pasji z codziennymi obowiązkami służbowymi. Słowa wdzięczności skierował także do rodzin i najbliższych sportowców. Przywołał również postać Kingi Kęsik-Szwedy z KPP w Tucholi, mistrzyni Europy i wicemistrzyni świata w fitness sylwetkowym, która po ciężkiej chorobie zmarła na początku tego roku.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m. in.: gospodarz miejsca, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki, Tomasz Kwiecień prezes Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego, Grzegorz Skrzecz pięściarz wagi ciężkiej, polski olimpijczyk, wielokrotny mistrz Polski, Andrzej Supron zapaśnik, mistrz świata i Europy, wicemistrz olimpijski oraz obecny na wielu policyjnych zawodach Andrzej Strejlau, piłkarz i trener.