Doskonalenie technik interwencji - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Doskonalenie technik interwencji

Wykładowcy słupskiej Szkoły Policji wzięli udział w stażu szkoleniowym z samoobrony oraz z taktyki i techniki interwencji. Głównym szkoleniowcem był Philippe Floch. uznany specjalista w zakresie sztuk i technik walk, takich jak między innymi Krav Maga, Kali Eskrima oraz Self Defence- Baton.

W swojej karierze zawodowej Philippe Floch odpowiadał za szkolenie strzeleckie oraz techniki walki wręcz francuskich policjantów. Floch był już wielokrotnie zapraszany przez polskich przedstawicieli różnych stylów i sztuk walki. Podczas stażu, który odbywał się w Ustce zostały omówione, zaprezentowane i przećwiczone techniki z zakresu:
- obrony przed napastnikiem uzbrojonym w nóż,
- wykorzystania pałki teleskopowej w działaniach ofensywnych oraz defensywnych,
- sposoby obezwładniania osób przy użyciu różnych technik.

W stażu uczestniczyli przedstawiciele służb mundurowych oraz zawodnicy, pasjonaci różnych sztuk i stylów walki. Szkołę Policji reprezentowali: podkom. Michał Kurdziel oraz st.asp. Jakub Sawicki. Spotkanie stanowiło świetną platformę wymiany doświadczeń w zakresie technik walk w zależności od profilu działania (cywile, funkcjonariusze i żołnierze).
W trakcie szkolenia poruszono kwestię szybkiego i skutecznego obezwładnia niebezpiecznego przeciwnika zwracając uwagę na małe detale stosowanych technik mających wpływ na całość interwencji.
Dobrym podsumowaniem stażu były słowa Philippe Floch’a, który stwierdził, że nie ma dobrych i złych technik, że style ewoluują i trzeba cały czas doskonalić swoje umiejętności w zakresie walki.