"SpoKREWnieni służbą" - podsumowanie - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

"SpoKREWnieni służbą" - podsumowanie

Dobiegła końca akcja „SpoKREWnieni służbą” - było to wspólne przedsięwzięcie MSWiA i MON w hołdzie Żołnierzom Wyklętym. Działania polegały na honorowym oddawania krwi. Swój udział mieli w tym również policjanci Szkoły Policji w Słupsku.

W ramach II edycji akcji funkcjonariusze służb podległych MSWiA oraz Wojsko Polskie, w hołdzie Żołnierzom Wyklętym, przez cały marzec oddawali krew chorym i ofiarom wypadków. Funkcjonariusze służb podległych MSWiA oddają krew od lat. Z własnej inicjatywy pomagają chorym i potrzebującym. W każdej ze służb działają kluby honorowych dawców krwi. Na przykład Klub Honorowych Dawców Krwi przy Szkole Policji w Słupsku istnieje już ponad 32 lata.

W marcu słuchacze Szkoły Policji w Słupsku dwukrotnie organizowali zbiorowe wyjścia do Regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznistwa w Słupsku. Młodzi policjanci oddawali także krew indywidualnie. Łącznie w ramach tegorocznej edycji „SpoKREWnieni służbą” udział wzięło 109 donatorów, którzy oddali łącznie 48,07 litra krwi pełnej oraz 500 ml płytek krwi.