Podziękowania na najbezpieczniejszą kwestę - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Podziękowania na najbezpieczniejszą kwestę

Od ponad 20 lat dzięki Wam są to najbezpieczniejsze kwesty w Polsce - tak kilkakrotnie mówiono w słupskim Urzędzie Miejskim podczas podsumowania słupskiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku nie tylko instruowali wolontariuszy WOŚP jak bezpiecznie zachować się podczas zbiórki ulicznej. W dużej części ich rówieśnicy, w ubraniach cywilnych wyszli razem z nimi na ulice.
Wolontariusze ze Szkoły Policji w Słupsku w większości byli w takim samym bądź zbliżonym wieku jak wolontariusze WOŚP. W trakcie tegorocznego, 26. Finału, czasie wolnym od służby, wspólnie wyszli na ulice miasta. Całą akcję poprzedziła odprawa i omówienie zadań jakie mieli do wykonania policjanci. Na ulicach zapewniali bezpieczeństwo wolontariuszom, ale też pokazywali jak wspólnie można zrobić coś dobrego zgodnie z policyjnym hasłem „Pomagać i chronić”.

Wielu orkiestrowych wolontariuszy, było pozytywnie zaskoczonych, że idący razem z nimi wolontariusze to policjanci. W ten sposób pokazaliśmy także, że jesteśmy blisko ludzkich spraw, zawsze gotowi pomagać i chronić. Takie wspólne akcje policyjnej młodzieży i wolontariuszy trwają już ponad 20 lat. W każdej grupie wolontariuszy, jest zawsze przynajmniej dwóch młodych, nieumundurowanych policjantów.

W trakcie spotkania podsumowującego, które odbyło się w Sali Obrad słupskiego ratusza przy placu Zwycięstwa, kilkakrotnie podkreślano, że bezpieczne przeprowadzenie kwesty, to w dużej mierze zasługa słuchaczy i kadry Szkoły Policji. Przedstawiciele Szkoły odebrali podziękowania, które podpisali: Prezydent Miasta i Szef Słupskiego Sztabu WOŚP. Kwota zebrana w Słupsku to ponad 208 tysięcy złotych.