Szpitalny wolontariat policjantów - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Szpitalny wolontariat policjantów

Przez cały rok młodzi policjanci ze słupskiej Szkoły Policji spotykają się - w ramach wolontariatu - z najmłodszymi pacjentami Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. Praktycznie w każdą środę mundurowi wolontariusze z małymi pacjentami bawią się, rysują a czasami również czytają bajki.

Raz w tygodniu młodzi policjanci, po zakończonych zajęciach, udają się w czasie wolnym na Oddział Dziecięcy, by spotykać się z dziećmi. Jak sami mówią, robią to z potrzeby serca, gdyż wielu z nich, na czas szkolenia w Słupsku zostawiło w rodzinnych domach dzieci w podobnym wieku.
Młodzi policjanci mówią również, że jest to ich przykład na to, w jaki sposób można służyć społeczeństwu. Często zdarza się, że spotkania przekształcają się we wspólną zabawę dzieci, policjantów i rodziców, którzy w tym czasie odwiedzają swoje pociechy.

Mali pacjenci zapominają przynajmniej przez chwilę o tym, że przebywają w szpitalu. Wyrabiają sobie także wizerunek policjanta, który może być przyjacielem i osobą, której można zaufać a nie jedynie osobą nakładającą mandat.
Istotne jest również budowanie pozytywnych relacji społecznych związanych z policyjną inicjatywą wolontariatu. I tak już od 10 lat…