Specjalistyczny certyfikat wykładowcy

Certyfikat w zakresie zaawansowanych zabiegów ratujących życie w obrażeniach ciała w opiece przedszpitalnej ITLS Advanced Provider Course uzyskała policjantka Szkoły Policji w Słupsku. Szkolenie certyfikujące odbywało się w legionowskim Centrum Szkolenia Policji.

Przedsięwzięcie pod egidą Komendy Głównej Policji zorganizowała firma, która jako jedyna w kraju posiada certyfikację International Trauma Life Support - międzynarodowej instytucji wyznaczającej standardy w zakresie postępowania w obrażeniach ciała. Reprezentująca naszą szkołę nadkom. Sylwia Roda ukończyła szkolenie z wynikiem pozytywnym i uzyskała certyfikat ITLS.

Szkolenie zrealizowano w formie wykładów i ćwiczeń praktycznych z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu ratowniczego. Tematyka obejmował między innymi: zabezpieczenie miejsca zdarzenia; urazy czaszkowo-mózgowe i urazy kręgosłupa, postepowanie z chorym we wstrząsie; specyfika urazów u dzieci, kobiet ciężarnych i osób starszych oraz postępowanie z chorym znajdującym się pod pływem alkoholu i narkotyków.