Policyjny wolontariat

Policyjny wolontariat, który prowadzi słupska Szkoła Policji ma bardzo wiele wymiarów. Jednym z nich są cotygodniowe wizyty w Oddziale Dziecięcym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.

Młodzi policjanci robią to z potrzeby serca, bo jak sami mówią - na czas szkolenia w Słupsku - zostawili w domach swoje pociechy. Wyjścia do szpitala organizowane są w popołudniowym czasie wolnym. Co środę, po południu, policjanci bawią się z dziećmi, rozmawiają i wspólnie czytają książki.
Oprócz zabawy, dzieciaki widzą, że policjant to osoba, z którą zawsze mogą porozmawiać, zawsze liczyć na pomoc. I tak jest co środę…

W czwartek po południu w sali Kominkowej Klubu Słuchacza komendant Szkoły insp. Jacek Gil wręczył podziękowania skierowane z Regionalnego Centrum Wolontariatu na ręce grupy policjantów reprezentujących policyjnych i cywilnych wolontariuszy w naszej placówce. Każda wyróżniona osoba otrzymała pamiątkowy dyplom i znaczek z wolontaryjnym logo.

Przypomnijmy również, że już wkrótce, kolejna grupa wolontariuszy wyruszy w teren z paczkami świątecznymi do niezamożnych rodzin powiatu słupskiego. Naszą akcję jak co roku wydatnie wesprze słupski oddział Banku Żywności.