Aktualności

Wyciskanie młodych policjantów

Emocje i gorący doping towarzyszyły Mistrzostwom słupskiej Szkoły Policji w Wielokrotnym Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Do rywalizacji stanęli słuchacze szkolenia podstawowego oraz reprezentacja kursu specjalistycznego dla policjantów podejmujących czynności wobec osób agresywnych i niebezpiecznych.

Do rywalizacji stanęło osiem 4-osobowych ekip, w których startowały także panie. Zawodnicy rywalizowali ze sobą leżąc na płaskiej ławeczce. Na komendę sędziego „start” zawodnik unosił sztangę ze stojaków i rozpoczynał wyciskanie, czyli pełne dotkniecie sztangą klatki piersiowej, a następnie pełny wyprost ramion. Wyciskanie kończyło się gdy zawodnikowi zaczynało brakować siły, a tym samym - poprawnej techniki.

Panowie zmagali się ze sztangą ważącą 40 kilogramów, a panie - 20 kilogramów. Impreza, zorganizowana przez wykładowców Zakładu Interwencji Policyjnych, cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród policjantów, którzy przybyli licznie na salę gimnastyczną. Najsilniejsze ekipy otrzymały dyplomy i nagrody książkowe.

Klasyfikacja drużynowa:

 • 1. miejsce - Kompania IV
 • 2. miejsce - Kompania V
 • 3. miejsce - Kompania VII
 • 4. miejsce - Kurs specjalistyczny „ANI”
 • 5. miejsce - Kompania IX
 • 6. miejsce - Kompania VII
 • 7. miejsce - Kompania X
 • 8. miejsce - Kompania I

Klasyfikacja indywidualna:

 • 1.  miejsce - Gabriela Gołębiewska, Kompania IV.
 • 2.  miejsce - Sylwia Balińska, Kompania VII
 • 3.  miejsce - Anna Mroczek-Dulik, kurs „ANI”
   
 • 1. miejsce - Marcin Maliński. Kompania V
 • 2. miejsce - Konrad Rutkowski, Kompania IV
 • 3. miejsce – Marcin Szymański, Kompania IV
 • 1. miejsce
 • 2. miejsce
 • 3. miejsce
Powrót na górę strony