Prawa Człowieka - forum pełnomocników

Przedstawiciel słupskiej Szkoły Policji uczestniczy w Forum Pełnomocników i Pełnomocniczek oraz Koordynatorek i Koordynatorów ds. Ochrony Praw Człowieka Straży Granicznej, Służby Więziennej oraz Policji, które rozpoczęło się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach. W spotkaniu biorą udział także przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendy Głównej Policji.

Forum odbywa się pod hasłem „Funkcjonariusz jako podmiot praw człowieka”. Jednym z tematów dyskusji są postępowania dyscyplinarne wobec funkcjonariuszy – w tym kontekście wskazywano na uprawnienia jakie przysługują obwinionym oraz mówiono o uwalnianiu funkcjonariuszy od pomówień.
Podejmowano również takie tematy jak: praktyczne aspekty podmiotowości policjantów i policjantek; ochrona międzynarodowa funkcjonariuszy na podstawie orzecznictwa Europejskiego Trybunału Praw Człowieka a także - sygnaliści w instytucjach publicznych a ochrona Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

W drugim dniu spotkania, w piątek (26.10) uczestnicy spotkania będą mówić o ideowych, kulturowych i socjologicznych podłożach niechęci wobec instytucji państwa. Szkołę Policji w Słupsku reprezentuje Pełnomocnik Komendanta ds. Ochrony Praw Człowieka podinsp.. Tomasz Gid.
Patronat honorowy nad całym przedsięwzięciem objął Komendant Główny Policji nadisp. Jarosław Szymczyk oraz Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek.