Ślązacy w Szkole Policji

Grupa kolonistów z Myszkowa na Śląsku odwiedziła słupską Szkołę Policji. Młodzi ludzie pobyt nad morzem spędzali pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo… w wakacje”.

W ramach wizyty Ślązacy poznali system szkolenia nowych kadr policjantów. Wizyta rozpoczęła się w szkolnej Auli, gdzie wyświetlono kolonistom kilka filmów ukazujących historie i dzień teraźniejszy najstarszej policyjnej Szkoły w Polsce.
Kolejnym etapem zwiedzania była Izba Historii i Tradycji Szkoły, z której koloniści przeszli do obiektów symulacyjnych. Wizyta obejmowała pobyt między innymi w „Przyziemiu 1”, Komisariacie Policji i poczekalni dworca kolejowego.
Duże wrażenie na kolonistach wywarło wyposażenie obiektów oraz opowiadania policyjnych wykładowców, dotyczące poszczególnych specjalizacji policjantów. Z pewnością niektórzy z uczestników wycieczki, dalsze swe losy zawodowe zwiążą z Policją i w przyszłości zasilą jej szeregi.

- Z całą stanowczością mogę stwierdzić, że Szkoła Policji w Słupsku to doskonały obiekt szkoleniowy rangi przynajmniej europejskiej, a funkcjonariusze Policji opuszczający tę placówkę z pewnością są należycie przygotowani do pełnienia obowiązków stróżów prawa w naszym kraju - powiedział na zakończenie wizyty Tomasz Ośmiałowski, kierownik grupy kolonistów z Myszkowa i jednocześnie radny powiatu myszkowskiego.

• Pierwsza zbiórka tuż po przekroczeniu bramy słupskiej Szkoły Policji
  • Wizyta w Klubie Słuchacza
  • Wizyta w Izbie Historii i Tradycji słupskiej Szkoły Policji.
  • W sali wykładowej szkolnego Komisariatu Policji.
  • Na stanowisku kierowania szkolnego Komisariatu Policji.
  • Podgląd na Pomieszczenie dla Osób Zatrzymanych.
  • W sali wykładowej szkolnego Komisariatu Policji.
  • Wizyta w obiektach symulacyjnych "Przyziemie 1".
  • W poczekalni dworca kolejowego.
  • Wspólne zdjęcie z opiekunami śląskich kolonistów.
  • Dzieci i młodzież z Myszkowa na schodach głównego budynku dydaktycznego.