Ćwiczenia EUPST II ponownie w Polsce - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Ćwiczenia EUPST II ponownie w Polsce

Na terenie Polski odbędzie się kolejna edycja międzynarodowego szkolenia w ramach projektu EUPST II - European Union Police Services Training II od. Ideą tego przedsięwzięcia jest wzmocnienie zdolności zarządzania kryzysowego sił policyjnych państw uczestniczących oraz wymiana doświadczeń w tym zakresie. Szkoła Policji w Słupsku oraz Komenda Główna Policji kolejny rok z rzędu są polskimi gospodarzami szkolenia.

W trakcie ubiegłotygodniowego spotkania roboczego ustalono wstępny program szkolenia. Większość zajęć odbywać się będzie na terenie Szkoły Policji w Słupsku. Jedno z większych zajęć symulacyjnych przeprowadzone będzie jednak poza terenem Szkoły - na nadmorskiej plaży w Ustce.
Zajęcia będą obejmować problematykę działań policyjnych na misjach (dotychczasowe doświadczenia z misji między innymi w Liberii, Gruzji, Kosowie). Uczestnicy wezmą tez udział w akcji poszukiwawczej wykorzystując do tego nowoczesne lokalizatory GPS. Program szkolenia przewiduje również zajęcia na strzelnicy; całość uzupełnią zajęcia wykładowe.

Warto również podkreślić, że zgodnie z decyzja Komendanta Głównego Policji osobami odpowiedzialnymi za przeprowadzenie ubiegłorocznej i tegorocznej edycji szkoleń EUPST II w Polsce są wykładowcy słupskiej Szkoły Policji kom. Michał Jaśkowski, podinsp. Sebastian Majchrzak i podkom. Michał Kurdziel.
Udział we wrześniowym szkoleniu weźmie około 50 policjantów z państw Unii Europejskiej i Unii Afrykańskiej. Projekt EUPST II w Słupsku i Ustce potrwa od 25 do 29 września.

 

 • Hiszpańska edycja szkolenia EUPST II - marzec 2017 roku.
 • Hiszpańska edycja szkolenia EUPST II - marzec 2017 roku.
 • Hiszpańska edycja szkolenia EUPST II - marzec 2017 roku.
 • Hiszpańska edycja szkolenia EUPST II - marzec 2017 roku.
 • Hiszpańska edycja szkolenia EUPST II - marzec 2017 roku.
 • Hiszpańska edycja szkolenia EUPST II - marzec 2017 roku.
 • Francuska edycja szkolenia EUPST II - czerwiec 2017 roku.
 • Francuska edycja szkolenia EUPST II - czerwiec 2017 roku.
 • Francuska edycja szkolenia EUPST II - czerwiec 2017 roku.
 • Francuska edycja szkolenia EUPST II - czerwiec 2017 roku.
 • Francuska edycja szkolenia EUPST II - czerwiec 2017 roku.
 • Francuska edycja szkolenia EUPST II - czerwiec 2017 roku.