Szkolenie żołnierzy z Rozewia

Szkolenie dotyczące wykorzystania urządzeń służących do obezwładniania energią elektryczną przeprowadzili dla grupy żołnierzy wykładowcy słupskiej Szkoły Policji. Kilkudniowe zajęcia odbywały się na terenie 43 Batalionu Saperów w Rozewiu.

W pierwszym dniu zajęć policyjni wykładowcy przeprowadzili zajęcia wprowadzające, podczas których omówili podstawy prawne, tryb i sposoby użycia przedmiotów służących do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej. Uczestniczący w szkoleniu żołnierze poznali budowę i właściwości urządzeń do obezwładniania na przykładzie Traserów:  X26  oraz X2-3. Ostatnim blokiem zajęć teoretycznych było przedstawienie taktyki użycia tego rodzaju sprzętu.

Drugi dzień szkolenia żołnierzy z Rozewia upłynął pod znakiem zajęć praktycznych. Podczas ćwiczeń taktyki użycia przedmiotów przeznaczonych do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej każdy z wojskowych oddawał strzały elektrodami do specjalnie przygotowanych manekinów.