Młodzi policjanci zatrzymali nożownika

Wymierne efekty przynoszą praktyki słuchaczy słupskiej Szkoły Policji w miastach Pomorza. Na terenie Koszalina młodzi policjanci zatrzymali mężczyznę, który ranił nożem dwie inne osoby.

Do zdarzenia doszło we wtorkowe (30.05) popołudnie na jednej z koszalińskich ulic. W trakcie sprzeczki trzech mężczyzn spożywających alkohol, jeden z nich wyciągnął nóż i ugodził nim dwóch pozostałych rozmówców. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia pozostawiając rannych bez żadnej pomocy. Świadkowie zdarzenia natychmiast wezwali pogotowie i policję.
Do poszukiwań włączono wszystkie patrole pełniące służbę w okolicy miejsca zdarzenia, w tym patrole, w których swoje pierwsze służby pełnili słuchacze słupskiej Szkoły Policji.

Jeden z takich patroli zatrzymał po krótkim czasie sprawcę zdarzenia. Słuchacze uniemożliwili mężczyźnie szybkie oddalenie się. Dodatkowo zabezpieczono przy nim przedmioty mogące mieć związek z uszkodzeniem ciała dwóch mężczyzn. W patrolu, który dokonał zatrzymania służbę pełniło czterech słuchaczy: pst. Maciej Pińkowski, post. Radosław Skwierawski, post. Maciej Szczepaniak i post. Patryk Zalewski. Dowódcą patrolu był sierż. Maciej Sobolewski z II Komisariatu Policji w Koszalinie.
Zatrzymany był pod wpływem alkoholu (2,5 promila w wydychanym powietrzu). Został umieszczony w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych, po wytrzeźwieniu zostaną mu przedstawione zarzuty. Poszkodowani mężczyźni przebywają w szpitalu, ich życiu nie zagraża bezpośrednie niebezpieczeństwo, ale stan jednego z nich jest poważny.

Słuchacze słupskiej Szkoły Policji, którzy rozpoczynają dopiero swoją służbę z mundurem, w ramach półrocznego szkolenia zawodowego podstawowego, pełnią między innymi służby w jednostkach terenowych policji.
Zajęcia takie odbywają się pod koniec szkolenia, gdy każdy ze słuchaczy posiada niezbędną wiedzę i umiejętności, między innymi w zakresie podejmowania interwencji i posługiwania się środkami przymusu bezpośredniego.
Praktyki słuchaczy Szkoły Policji odbywają się na terenie Trójmiasta, w miastach Pomorza Środkowego oraz w Poznaniu.