Mistrzostwa policyjnych ratowników - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Mistrzostwa policyjnych ratowników

Już po raz piąty Szkoła Policji w Słupsku będzie gospodarzem Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. W tym roku zmaganiom ratowników towarzyszyć będzie kilkudniowa konferencja naukowa.

Celem Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy jest podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Kolejna edycja zawodów ma także ugruntować wizerunek sprawnego, wszechstronnie wyszkolonego policjanta, gotowego nieść pomoc poszkodowanym. Całe przedsięwzięcie podzielane zostało na dwie części: zawody oraz konferencja naukowo-szkoleniowa.
W zawodach udział wezmą reprezentacje policyjnych ratowników ze wszystkich województw.
 

Finał V Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych
30 maja – 1 czerwca 2017 roku

 

W tym roku ratowniczym zmaganiom towarzyszyć będzie konferencja naukowa. Ideą tego spotkania jest omówienie aktualnych zagadnień i nowości w zakresie ratownictwa. Równie ważnym aspektem będą działania ratownicze podejmowane na co dzień przez powołane do tego służby. Mowa tutaj nie tylko o pogotowiu, ale również o Policji i Straży Pożarnej - funkcjonariusze tych formacji bardzo często są pierwsi na miejscu zdarzeń, w których osoby poszkodowane muszą niezwłocznie otrzymać pierwszą pomoc.

 

 

Regulamin Mistrzostw

 

  • Ubiegłoroczny finał zmagań policyjnych ratowników