Finał "SpoKREWnionych służbą"

Choć mają za sobą tylko kilka tygodni służby w Policji, włączyli się aktywnie do akcji „SpoKREWnieni służbą”. Słuchacze Szkoły Policji w Słupsku z dumą podzielili się tym co najcenniejsze - własną krwią.

Ogólnopolska akcja pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka miała na celu pomoc chorym i potrzebującym, a także oddanie hołdu Żołnierzom Wyklętym, którzy w ramach zbrojnego podziemia antykomunistycznego przelewali krew w obronie niepodległości Polski.
W tych szczytnych działaniach udział wzięli funkcjonariusze służb MSWiA: policjanci, strażacy, strażnicy graniczni oraz funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu. Akcję mogły wspierać także osoby niezwiązane z mundurem - wystarczyło po oddaniu krwi zaznaczyć, aby donacja wpisana została na listę akcji „SpoKREWnieni służbą”.

153 słuchaczy Szkoły Policji w Słupsku podczas wyjść do Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oddało łącznie podczas akcji 68,66 litra krwi.

Młodzi policjanci bardzo wyraźnie podkreślali, że jest to jedna z form służby społeczeństwu, do czego zobowiązali się wypowiadając rotę policyjnego ślubowania. Większość z policjantów krew oddawała po raz pierwszy, już teraz zapowiada, że po powrocie do swoich jednostek macierzystych będą sami oddawać krew, a także propagować tę ideę wśród koleżanek i kolegów w mundurach.

Koordynatorem akcji był prezes Klubu HDK PCK przy Szkole Policji podinsp. Arkadiusz Gadomski. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z akcji „SpoKREWnieni służbą”.