Kolejna krew młodych policjantów

image Rozpoczął się drugi miesiąc akcji policyjnych krwiodawców "700 litrów krwi na 70-lecie Szkoły Policji w Słupsku". Zbiórka tego najcenniejszego daru to jedna z form obchodów jubileuszu 70-lecia Szkoły, która powstała niespełna miesiąc po zakończeniu II wojny światowej.

Za nami już kilka styczniowych, zorganizowanych oddań krwi słuchaczy Szkoły Policji w Słupsku. Pierwsze w lutym, grupowe wyjście do Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa miało miejsce w minioną środę. W godzinach popołudniowych kilkunastu słuchaczy zdecydowało się honorowo oddać krew.
Nasza akcja jest tym cenniejsza, że wśród osób oddających krew, wiele robi to po raz pierwszy w życiu. Widać to było szczególnie wczoraj, gdy niektórzy słuchacze po raz pierwszy zasiadali na fotelach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku. Początkowe zdenerwowanie na widok igły ustepowało stysfakcji, że w tej chwili byc może ratyujemy komuś życie. Dzięki takim akcjom powiększają się również szeregi dawców, których w naszym kraju jest wciąż za mało.

W tej chwili zebraliśmy już ponad 58 litrów krwi od 130 osób. Łącznie chcemy zebrać do końca tego roku aż 700 litrów.

(12.2.2015)