Narada służbowa w Katowicach

imageNarada służbowa zastępców Komendantów Wojewódzkich do spraw Prewencji zakończyła się w katowickiej Szkole Policji. Spotkaniu przewodniczył I-szy zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Krzysztof Gajewski.

Podczas narady omawiano i wymieniano doświadczenia poszczególnych województw między innymi w obszarach służby prewencyjnej, bezpieczeństwa ruchu drogowego, działań w sytuacjach kryzysowych oraz antyterrorystycznych Policji.
Gospodarz spotkania, Komendant Szkoły Policji w Katowicach, zapoznał uczestników narady z systemem realizacji szkoleń oraz wykorzystywaną do tego bazą dydaktyczną, między innymi z Wielofunkcyjnym Centrum Szkoleniowym.
W trakcie dyskusji poruszano także kwestię nowego rozwiązania w systemowego - pokoju przejściowego będącego miejscem prawnej izolacji. Innym z poruszanych tematów było funkcjonowanie komisariatów specjalistycznych kolejowych i lotniczych. Całość narady uzupełniło doskonalenie zawodowe z zakresu umiejętności strzeleckich.

Udział w naradzie wziął Dyrektor Głównego Sztabu Policji KGP, Dyrektor Biura Prewencji KGP, Dyrektor Biura Ruchu Drogowego KGP, Dyrektor Biura Operacji Antyterrorystycznych oraz przedstawiciele Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, Szkoły Policji w Katowicach i komendant Wojewódzki Policji w Katowicach.
Szkołę Policji w Słupsku reprezentował zastępca Komendanta insp. Witold St. Majchrowicz oraz pełniący obowiązki kierownika Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego podinsp. Piotr Sochacki.

(11.2.2013)