Nowe kadry ze Szkoły Policji w Słupsku

Kolejna grupa młodych policjantów zasiliła szeregi polskiej Policji. Kurs podstawowy w słupskiej Szkole Policji ukończyło dzisiaj 43 słuchaczy. Świeżo upieczeni absolwenci uzyskali bardzo wysokie oceny końcowe, a średnia z egzaminu wyniosła 5,0.

Młodzi policjanci rozpoczęli szkolenie w ramach kursu podstawowego w połowie września ubiegłego roku. Zgrupowani byli w ramach Kompanii IX. Przez 29 tygodni zdobywali policyjną wiedzę niezbędną do pełnienia służby w swoich macierzystych jednostkach. Na zakończenie szkolenia, policjanci zdawali egzaminy końcowy. Test wiedzy składający się z 80 pytań zaliczyła cała grupa przystępująca do egzaminu osiągając ogólną średnią – 5,0. Słuchacze uzyskali łącznie: 1 ocenę wyróżniającą, 31 - bardzo dobrych i 11 - dobrych.

W trakcie uroczystego zakończenia szkolenia, które odbyło się w szkolnej auli, komendant Szkoły insp. Jacek Gil pogratulował słuchaczom dobrych wyników końcowych i podkreślił jednocześnie, że teraz każda służba będzie teraz dla nich swoistym egzaminem. Komendant odniósł się także do wyzwań, które czekają ich już w najbliższych dniach podczas pełnienia normalnej służby. W trakcie przemówienia mowa była również o ankietach, w których słuchacze oceniali pobyt w słupskiej Szkole Policji.

Uroczystość zakończenia szkolenia podstawowego zgromadziła również bliskich i rodziny słuchaczy, którzy na galerii dla publiczności obserwowali uroczystość zakończenia kursu. Już po uroczystości były kwiaty i gratulacje dla młodych policjantów, którzy z dumą prezentowali otrzymane świadectwa.
Większość policjantów jutro rano stawi się już do normalnej służby. Przed nimi jeszcze obowiązkowe praktyki w Oddziałach Prewencji Policji, które przewidują 39 służb w ciągu 49 dni.

(11.3.2013)