Nowi oficerowie słupskiej Szkoły Policji

imageDwóch policjantów Szkoły Policji w Słupsku zostało mianowanych na pierwszy stopień oficerski. Promocja z udziałem Ministra Spraw Wewnętrznych oraz Komendanta Głównego Policji odbyła się w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Nowi oficerowie Szkoły Policji przez pół roku uczestniczyli kursie oficerskim, który odbywał się Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Na zakończenie kursu, każdy z nich zdawał egzamin; dwójka przedstawicieli Szkoły Policji uzyskała oceny pozytywne. Na pierwszy stopień oficerski, Postanowieniem Prezydenta Rzeczpospolitej, promowali zostali:

ARTUR DUSZAK - młodszy wykładowca Wydziału Organizacji i Dowodzenia

ROMAN JAJUGA – specjalista Wydziału Teleinformatyki

Przeglądu pododdziałów w trakcie uroczystości dokonał wiceminister Spraw Wewnętrznych Grzegorz Karpiński, a promocji na pierwszy stopień oficerski, w imieniu Prezydenta, dokonał Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński oraz I-szy zastępca Komendanta Głównego nadinsp. Krzysztof Gajewski. Po symbolicznym uderzeniu szablą w lewe ramię promowani policjanci mogli odsłonić dystynkcje podkomisarza na pagonach. Do momentu promocji były one bowiem odwrócone dystynkcją do dołu.
Wszystkim nowym oficerom gratulujemy promocji i życzymy dalszych sukcesów w służbie.

(12.5.2013)