Kandydaci na eliminacjach do TITS`u

image Praktyczny test wstępny zdawali w poniedziałek rano kandydaci na instruktorów z zakresu taktyki i technik interwencji oraz umiejętności posługiwania się pałką służbową. Policjanci, którzy uzyskali wynik pozytywny rozpoczną od wtorku szkolenie na kursie specjalistycznym TITS. Po jego ukończeniu otrzymają uprawnienia do przeprowadzania tego rodzaju szkoleń dla swoich kolegów w jednostkach terenowych.

Na kurs do Słupska przyjechali policjanci, którzy w swoich jednostkach macierzystych prowadzić będą doskonalenie zawodowe z taktyki i technik interwencji. Przed rozpoczęciem zajęć wszyscy kandydaci przeszli dziś w godzinach porannych dodatkowy egzamin wstępny, w trakcie którego musieli między innymi wykazać się umiejętnością stosowania siły fizycznej jako środka przymusu bezpośredniego oraz umiejętnościami technicznymi służącymi do realizacji interwencji policyjnych.
Spośród 23 policjantów i policjantek przystępujących do sprawdzianu wynik pozytywny uzyskało 15. Uczestnicy kursu reprezentują komendy Wojewódzkie Policji w Białymstoku, Gdańsku, Gorzowie i Szczecinie. W kursie uczestniczą także policjanci ze Szkół Policji w Legionowie i Słupsku oraz z Komendy Głównej.

imageZajęcia na kursie trwają cztery tygodnie; na zakończenie wszyscy uczestnicy przystąpią do egzaminu składającego się z dwóch zadań praktycznych oraz samodzielnego przeprowadzenia zajęć z wybranego tematu. Osoby, które zdadzą egzamin, otrzymają świadectwo ukończenia kursu specjalistycznego i tym samym nabędą uprawnienia do samodzielnego prowadzenia zajęć w jednostce organizacyjnej Policji oraz egzaminowania policjantów w zakresie taktyki i technik interwencji, a także umiejętności posługiwania się pałką służbową.
Opiekunami kursu są: podkom. Daniel Krenc i sierż.sztab. Robert Małecki z Zakładu Interwencji Policyjnych.

(19.5.2014)