Służby słuchaczy w stolicy Wielkopolski

image Na terenie Poznania trwają służby słuchaczy słupskiej Szkoły Policji. Są to praktyki w jednostkach terenowych młodych policjantów, którzy wkrótce zakończą pierwsze po wstąpieniu do Policji szkolenie zawodowe podstawowe.

Adepci policyjnego rzemiosła uzbrojeni w wiedzę wyniesioną z murów policyjnej szkoły mają okazję podpatrzeć swoich starszych służbą kolegów, z których większość kończyła Szkołę Policji w Słupsku. Kursanci biorący udział w służbie patrolowej pod okiem doświadczonych policjantów mają możliwość asystowania podczas takich czynności jak legitymowanie osób czy interwencje. Pierwszy tydzień służb przyniósł już wymierne efekty, słuchacze zatrzymywali miedzy innymi sprawców wykroczeń „na gorącym uczynku”.

Młodzi policjanci ze słupska pełnia służbę między innymi na Dworcu Głównym PKP, na poznańskiej starówce oraz w dzielnicach Jeżyce i Północ. Słuchacze pełnia służbę w patrolach zmotoryzowanych i pieszych. Jeden dzień przeznaczony jest również na służbę z policjantami ruchu drogowego. Takie spojrzenie z szerszej perspektywy na pracę policjantów w jednostkach, do których niebawem trafią podopieczni Szkoły Policji, było pod względem metodycznym jest elementem szkolenia.
Służba na terenie aglomeracji daje też możliwość uczestnictwa w szerokim spektrum interwencji, które nie zawsze zdarzają się w mniejszych ośrodkach. Wsród interwencji podejmowanych przez słuchaczy było między innymi zatrzymanie nożownika, który wcześniej zranił kobietę.

W tym tygodniu kolejne plutony słuchaczy pełnia służbę na terenie Poznania. Młodych policjantów można spotkać teraz również na ulicach Słupska, gdzie pełnia służbę pod okiem starszych kolegów głównie w godzinach wieczorowych i nocnych.

(14.7.2014)