Aktualności

Dobre wyniki podczas 39 Maratonu Berlińskiego

imageReprezentanci słupskiej Szkoły Policji wystartowali w niedzielę, w stolicy Niemiec, w 39 edycji Maratonu Berlińskiego. Na linii startu stanęło ponad 41 tysięcy biegaczy. Spośród naszych biegaczy, najlepszy wynik to 241 miejsce.

Bieg odbywał się w bardzo dobrych warunkach, przy słonecznej aurze i temperaturze nieco powyżej 20 st. Celcjusza. Szkołę Policji w Słupsku reprezentowała pięcioosobowa grupa. Najlepszy wynik wywalczył w naszej drużynie Paweł Piotraschke, który na linię mety wbiegł jako 241 zawodnik. W 39 Maratonie Berlińskim nasi reprezentanci uzyskali następujące wyniki:

241 miejsce    Paweł Piotraschke    2 godz. 43 min. 35 sek.
               496 miejsce    Tomasz Matusiak    2 godz. 50 min. 55 sek.
               1553 miejsce    Mieczysław Wiśniewski    3 godz. 2 min. 43 sek.
               2802 miejsce    Arkadiusz Herman    3 godz. 13 min. 3 sek.
               3685 miejsce    Mirosław Gwadera    3 godz. 18 min. 41 sek.

Reprezentanci Szkoły Policji już od kilku lat startują w berlińskiej imprezie. Nasz najlepszy biegacz Paweł Piotraschke zwyciężył miesiąc temu podczas międzynarodowego maratonu Świnoujście-Volgast.
W tym roku policyjni biegacze wystartuję jeszcze w Maratonie Komandosa, który rozgrywany jest w Lublińcu pod koniec listopada.