Słupszczanin w Maratonie Warszawskim

image Dobrą formę zaprezentował przedstawiciel szkoły Policji w Słupsku - asp. Tomasz Matusiak z Zakładu Wyszkolenia Strzeleckiego. Podczas rozgrywanej w stolicy 33. edycji Maratonu Warszawskiego poświęconego pamięci tragicznie zmarłego prezesa PKOL Piotra Nurowskiego nasz reprezentant zameldował się na mecie w pierwszej osiemdziesiątce zawodników.

Trasa Maratonu Warszawskiego prowadziła głównymi ulicami Stolicy. Start i meta zlokalizowane były na Agrykoli. Jak mówi nasz reprezentant, w niedzielę panowały bardzo dobre warunki pogodowe a dodatkowo trasa maratonu jest bardzo szybka, co oznacza, że nie ma żadnych trudnych podbiegów.

- Przygotowując się do tego startu wykonałem bardzo dużą pracę, tygodniowo przebiegałem do 180 kilometrów. Niestety podczas maratonu odnowiła się kontuzja nogi, co uniemożliwiło mi szybszy bieg. Po 25. kilometrze myślałem nawet o zejściu z trasy, ale wola walki i wkład w przygotowanie do tej imprezy dodał mi sił i, jak widać po wyniku, nie było najgorzej - mówi Tomasz Matusiak.

Reprezentant Szkoły Policji w Słupsku wbiegł na metę jako 73 zawodnik a w klasyfikacji służb mundurowych zdobył 6 miejsce. Wynik Tomka to 3 godz. 7 sek.; co oznacza, że na pokonanie każdego kilometra potrzebował on średnio 4 minuty i 14 sekund, natomiast jego średnia prędkość w czasie całego maratonu to 14,1 km/h.

(26.9.2011)