Policyjni ratownicy uczą podczas zabawy

image Drużyna Specjalna WOPR przy Szkole Policji w Słupsku była współorganizatorem dorocznego festynu parafialnego w Siemianicach koło Słupska. Członkowie Drużyny prezentowali sprzęt ratowniczy, a także instruowali, jak udzielać pierwszej pomocy.

Podczas festynu demonstrowano sprzęt pływający Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, psy ratownicze (nowofundlandy), manekiny do sztucznego oddychania oraz szereg materiałów informacyjno-ostrzegawczych, skierowanych głównie do dzieci i młodzieży. Dla chętnych zorganizowano również konkurs celnego rzucania rzutkami rękawowymi i siatkowymi. Dla dzieci biorących udział w minizawodach znalazły się także słodycze.

Stoisko WOPR ze względu na szereg atrakcji oraz wspaniałą pogodę cieszyło się dużym zainteresowaniem wszystkich mieszkańców gminy. W przygotowaniach festynu aktywnie uczestniczył mł.insp. w st.spocz. Zbigniew Burdeński, do niedawna czynny funkcjonariusz Szkoły Policji w Słupsku, na co dzień mieszkaniec Siemianic.

(27.5.2014)