Zatrzymali potencjalnego zabójcę

image Słuchacze słupskiej Szkoły Policji zatrzymali po służbie nietrzeźwego sprawcę kolizji, który odjechał samochodem z miejsca zdarzenia i próbował schronić się w pobliskim lesie. Policjanci, po krótkim pościgu zatrzymali sprawców i przekazali patrolowi policji z jednostki terenowej, który przyjechał na miejsce.

Do zdarzenia doszło wieczorem w minioną niedzielę. W trakcie przerwy w podróży do Szkoły Policji w Słupsku, podczas postoju na stacji paliw, policjanci usłyszeli pisk opon, a następnie huk dobiegający od strony wyjazdu ze stacji. Słuchacze zauważyli, że z miejsca kolizji odjeżdża samochód osobowy z wyłączonymi światłami.
Policjanci bez wahania podjęli decyzje o podjęciu pościgu za oddalającym się pojazdem, który wyjeżdżając uszkodził metalowe konstrukcje. Po przejechaniu około 2 kilometrów policjanci zauważyli stojący w lesie samochód. Był to ten sam pojazd który spowodował kolizje przy wyjeździe ze stacji paliw.

Po otwarciu drzwi pojazdu policjanci wyczuli silną woń alkoholu; polecili kierowcy, aby wyłączył silnik, ale kontakt z nim był utrudniony ze względu na stan nietrzeźwości. Po krótkiej rozmowie kierowca przyznał się do spowodowania kolizji i stwierdził, że postanowił oddalić się z miejsca zdarzenia ze względu na spożyty alkohol.
Słuchacze droga telefoniczną skontaktowali się z oficerem dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach, który skierował na miejsce patrol ruchu drogowego. Po przyjeździe policjantów słuchacze przekazali mężczyzn wraz z samochodem.

Policjanci, którzy zatrzymali uciekających nietrzeźwych mężczyzn to słuchacze specjalistycznych kursów dyżurnych i dzielnicowych: st.asp. Marcin Maćkowski; st.asp. Stefan Bilawski; sierż.sztab. Michał Kaczorowski i sierż. Szymon Pruszak. Na co dzień pełnią służbę w jednostkach Policji na terenie Bydgoszczy. W słupskiej Szkole Policji przebywają na specjalistycznych kursach dla dzielnicowych i dyżurnych jednostek Policji.
Policjanci wykazali się postawą zasługującą na najwyższe uznanie; pokazali też, w jaki sposób wypełniać słowa roty policyjnego ślubowania. Dzięki ich interwencji, wyeliminowano w ruchu nietrzeźwego kierowcę, który mógł stać się kolejnym zabójcą drogowym.

(23.10.2014)