Dzielnicowi wyszkoleni w Słupsku

imageDwie ostatnie w tym roku grupy dzielnicowych zakończyły specjalistyczny kurs szkoleniowy. W trakcie miesięcznego pobytu w słupskiej Szkole Policji funkcjonariusze pogłębiali swoją wiedzę i umiejętności z zakresu między innymi metod i form pełnienia służby przez dzielnicowego oraz zagadnień prawno-kryminalistycznych, w tym pracy operacyjnej oraz interwencji policyjnych.

Szkolenie miało nie tylko charakter teoretyczny, ale i praktyczny. W ciągu 172 godzin dydaktycznych policjanci sporządzali dokumentację służby dzielnicowego - w tym z postępowania przygotowawczego i pomoc ofiarom przemocy domowej. W trakcie zajęć brali udział w symulacjach interwencji policyjnych, podejmowanych wobec różnych osób oraz w różnych sytuacjach. Kurs tego typu daje policjantom również możliwość wymiany doświadczeń między jego uczestnikami i wykorzystania ich podczas własnej służby.
Większość zajęć na kursie przeprowadzili wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej, którzy sprawowali jednocześnie opiekę dydaktyczną nad jego uczestnikami. Wśród ocen na świadectwach dominowały noty dobre i bardzo dobre. Zakończone w środę szkolenia to 13. i 14. edycja w tym roku.

(4.12.2013)