Tajniki ratownictwa medycznego

image Zajęcia fakultatywne z zakresu medycyny ratunkowej w survivalu i współpracy na miejscu zdarzenia ze służbami mundurowymi przeprowadził dla studentów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie wykładowca Szkoły Policji w Słupsku st.sierż. Michał Kurdziel.

Doświadczenia ratownicze wyniesione z działań policyjnych mogą udoskonalić warsztat przyszłych ratowników medycznych podczas wykonywania czynności ratunkowych szczególnie w zakresie postępowania z agresywnym pacjentem, wykorzystania sprzętu medycznego będącego na wyposażeniu funkcjonariuszy Policji, czy też zabezpieczenia medycznego interwencji, akcji i operacji policyjnych. Wiedza przekazana przez policyjnego wykładowcę była bardzo przychylnie przyjęta przez studentów, którzy kształcą się na kierunku „ratownictwo medyczne”.

Przedstawiciel Szkoły Policji oprócz zajęć typowo medycznych przeprowadził także prezentację sprzętu stosowanego w działaniach pododdziałów zwartych Policji a także moderował dyskusję z policjantami ruchu drogowego, którzy przedstawiali własne doświadczenia z udzielania pierwszej pomocy na miejscach wypadków komunikacyjnych.
Jako ciekawostkę dodajmy, że procedury ratownicze opracowane przez st.sierż. Michała Kurdziela były wykorzystywane podczas działań ratowniczych mających miejsce w trakcie mistrzostw EURO2012.

(13.3.2013)