Leśne ćwiczenia policjantów

image Zajęcia dydaktyczne nie tylko w salach wykładowych, ale również działania prowadzone w terenie - w ten sposób kształcą się młodzi policjanci słupskiej Szkoły Policji, którzy rozpoczynają dopiero swoja przygodę z mundurem. Wiedza policyjna może być zdobywana także w lesie.

Na terenach leśnych w okolicach Słupska słuchacze mieli możliwość uczestnictwa w symulacyjnych z zakresu działań poszukiwawczych. Podczas działań w terenie słuchacze doskonalili umiejętności współpracy między sobą, posługiwania się kompasem i mapami oraz znajomością topografii terenu.

Zajęcia tego rodzaju pozwalają praktycznie sprawdzić wiele dodatkowych umiejętności, jak na przykład prowadzenie korespondencji radiowej, poruszanie się rozciągniętą tyralierą czy udzielanie pierwszej pomocy - w przypadku znalezienia osoby w stanie bezpośredniego zagrożenia życia.

W ostatnich latach słuchacze Szkoły Policji w Słupsku kilkakrotnie kierowani byli w trybie alarmowym do działań poszukiwawczych na terenie Pomorza Środkowego. Tak było między innymi podczas poszukiwań kilkuletniego chłopca w Korzybiu, czy starszej kobiety w lasach niedaleko Ustki.

(7.7.2015)