Termomodernizacja w słupskiej Szkole Policji

image Intensywnie przebiegają prace związane z rozpoczęciem kolejnego etapu termomodernizacji obiektów słupskiej Szkoły Policji. W ramach racjonalnego wykorzystania energii przeprowadzono już ocieplenia ścian całego kompleksu budynków a także zainstalowano nowoczesne systemy centralnego ogrzewania oraz uzyskiwania energii cieplnej ze Słońca.

Prace wykonane w ostatnim czasie to przede wszystkim termomodernizacja akademika „B”, w którym - po zakończeniu prac - zamieszka ponad 400 słuchaczy Szkoły Policji. Na część prac wykonanych w ostatnim czasie Szkoła otrzymała dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Pierwszy etap, który dobiegnie końca za kilka miesięcy to termomodernizacja akademika „B”, na który przeznaczona ponad 900 tysięcy złotych. W ramach wykonanych prac docieplono wszystkie ściany zewnętrzne, a także stropodach. Wymieniono całkowicie instalację centralnego ogrzewania oraz - częściowo - stolarkę drzwiową i okienną. Prace związane z racjonalną gospodarką energii dotyczyły też instalacji oświetleniowej i montażu czujników ruchu sterujących oświetleniem w ciągach komunikacyjnych.

imageII etap prac obejmie wszystkie pozostałe na terenie Szkoły Policji budynki, które do tej pory nie zostały poddane termomodernizacji. Zakres prac przewiduje ocieplenie ścian zewnętrznych i stropodachów. W niektórych budynkach - w zależności od stanu technicznego - wymieniana będzie także stolarka drzwiowa, okienna oraz elektryczna.
Ostatni etap termomodernizacji obejmie budynki przy ulicy Głowackiego, w których mieszczą się warsztaty konserwatorów, magazyn uzbrojenia oraz kompleks, w którym mieścił się dawny Wydział Transportu. Przy ulicy Policjantów prace obejmą budynek Klubu Słuchacza oraz budynek Sztabu. Przy ulicy Krakusa natomiast termomodernizacji poddany zostanie budynek, w którym swoją siedzibę miał dotychczas Zakład Interwencji Policyjnych.

Łączny koszt prac związanych w wykonaniem obu etapów to 3.886.218 złotych, z czego 3.233.894 złote to dotacja Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Zakończenie i rozliczenie prac nastąpi do 30 listopada tego roku. Po tym terminie kwartał Słupska zajmowany przez Szkołę Policji będzie jednym z najpiękniejszych fragmentów miasta.

(21.3.2014)