Strzeleckie mistrzostwa słuchaczy

Pierwsze Mistrzostwa Szkoły Policji w Słupsku w strzelaniu odbyły się w miniony czwartek. Zawody były zorganizowane dla słuchaczy kursów podstawowych, a ich główny cel to podniesienie umiejętności w tym ważnym obszarze umiejętności zawodowych.

Udział w mistrzostwach był dla słuchaczy kolejną - poza konsultacjami - możliwością dogłębnego sprawdzenia swoich umiejętności w trudnej konfrontacji z innymi słuchaczami. Jako gość specjalny, zawody obserwował, życząc uczestnikom "celnego oka", trzykrotny olimpijczyk, dwukrotny zdobywca Pucharu Świata, wielokrotny Mistrz Polski w strzelaniu Robert Kraskowski.
W zawodach wystartowało 27 zawodników i 9 zespołów reprezentujących przekrój kursów podstawowych różnych edycji. Zawody odbyły się bez protestów, a wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom opanowania broni, pomimo niekiedy krótkiego pobytu i niewielkiej ilości odbytych strzelań w Szkole Policji w Słupsku.

Komendant Szkoły Policji w Słupsku, insp. Jacek Gil wręczył zwycięzcom dyplomy, "absolwentki" oraz puchary. Poza szczerymi gratulacjami dla zwycięzców i wszystkich uczestników zawodów, Komendant wyraził nadzieje, że nie przekazuje "absolwentek" na wyrost i obradowani nimi zwycięzcy pozytywnie zakończą szkolenie w Słupsku. W swoim wystąpieniu Komendant podkreślił szczególną odpowiedzialność, jaka wiąże się z użyciem w służbie broni palnej, a więc konieczność ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji w tym obszarze i nie tylko.
Wszyscy uczestnicy chwalili sobie formułę zawodów i chcieliby wystartować w następnej tego typu imprezie, ale niestety, nie będą mogli, ponieważ kolejna edycja odbędzie się jesienią, a obecni uczestnicy będą wtedy pełnić służbę w swoich jednostkach macierzystych.

(31.3.2014)