Medale, podziękowania i jubileusz

image Wręczenie certyfikatów przyznania medali przez Minister Spraw Zagranicznych Unii Europejskiej Federicę Mogherini, podziękowania Komendanta Głównego Policji i jubileusz 20-lecia służby - od tych akcentów rozpoczęła się poniedziałkowa odprawa kadry kierowniczej Szkoły.

Medale „Wspólna Polityka Bezpieczeństwa i Obrony” przyznane przez Wysokiego Przedstawiciela Unii do spraw zagranicznych i wspólnej polityki bezpieczeństwa otrzymali policjanci słupskiej Szkoły Policji: asp.sztab. Andrzej Bezulski i asp.sztab. Jacek Radziuk , którzy pełnili służbę w XXIII zmianie Jednostki Specjalnej Polskiej Policji w Kosowie. Przyznane medale wręczył policjantom, podczas pobytu w Kosowie obecny Komendant Główny Policji nadinsp. Krzysztof Gajewski.

Polscy policjanci w ramach misji Unii Europejskiej EULEX wykonują zadania mające na celu utrzymanie praworządności w tym rejonie Europy, a także działają w zakresie rozwijania i wzmacniania wieloetnicznych policji i sądownictwa.
Medale „The Common Security and Defence Policy Service” przyznawane są od 2003 roku za nienaganną służbę poza granicami kraju w ramach wspólnej polityki bezpieczeństwa Unii. Na awersie umieszczono 12 pięcioramiennych gwiazd Unii, na rewersie – łacińskie motto „Pro pace Unem” (Zjednoczeni dla Pokoju).

W trakcie odprawy kierowniczej komendant Szkoły insp. Jacek Gil wręczył również podziękowania Komendanta Głównego Policji skierowane do sierż.sztab. Michała Kurdziela. Komendant Główny w swoim liście podziękował naszemu wykładowcy za wysoki poziom wystąpienia oraz sposób prowadzenia zajęć podczas odprawy służbowo-szkoleniowej dla policjantów i pracowników realizujących zagadnienia służby BHP.

Ostatnim punktem tej części odprawy było wręczenie podziękowań podinsp.. Piotrowi Zabłockiemu za 20-lecie służby. Jubilat otrzymał również z rąk Komendanta Szkoły pamiątkowy, jubileuszowy medal wybity z okazji 70-lecia Szkoły Policji w Słupsku.
Podinsp. Piotr Zabłocki służbę w Policji rozpoczął w maju 1995 roku w Komendzie Rejonowej Policji w Słupsku, a w Szkole Policji - od 2000 roku. Na co dzień pełni służbę na stanowisku eksperta w Wydziale Inwestycji i Remontów, gdzie między innymi prowadzi nadzór budowlany budynków modernizowanych i remontowanych w Szkole.

(25.5.2015)