Turniej Wiedzy Prewencyjnej

image Słuchacze, którzy wkrótce zakończą szkolenie podstawowe rywalizowali ze sobą w kolejnej edycji Turnieju Wiedzy Prawencyjnej i Ruchu Drogowego. Impreza, oprócz zmagań o najlepszy wynik, jest także doskonałą formą repetytorium przed czekającym wszystkich słuchaczy egzaminem końcowym w ostatnim dniu szkolenia.

W obecnej formule turniej ten zastąpił organizowany od 4 lat Turniej Wiedzy Prewencyjnej. Ideą organizacji aktualnej formy turnieju jest propagowanie obok wiedzy prewencyjnej również wiedzy z zakresu ruchu drogowego.
Do I etapu przystąpiły wczoraj po południu reprezentacje wszystkich plutonów wchodzących w skład Kompanii VI. Test wiedzy zawierał 30 pytań o różnej skali trudności, zarówno z prewencji, jak i ruchu drogowego. Następnego dnia, po południu rozpoczął się drugi etap turnieju polegający na rozwiązaniu dwóch zadań praktycznych, po jednym z każdej dziedziny. Do tego etapu zakwalifikowało się 6 słuchaczy, którzy z testu uzyskali największą liczbę punktów. Ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:

Zwycięzcy IX edycji Turnieju Wiedzy Prewencyjnej i Ruchu Drogowego:

1. miejsce    post. Cezary Goś    (Kompania VI, pluton 3)
2. miejsce    post. Tomasz Jaszczak    (Kompania VI, pluton 4)
3. miejsce    post. Łukasz Kurecki    (Kompania VI, pluton 5)

imageTurniejowa rywalizacja słuchaczy ma na celu sprawdzenie ich przygotowania do egzaminu kończącego szkolenie podstawowe, który odbędzie się już 25 lipca. Pomysłodawcą i organizatorem turnieju jest kom. Sebastian Kamiński z Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego. Dotychczas zrealizowano osiem edycji Turnieju; trzy ostatnie edycje odbywają się w rozszerzonej formule, która zawiera również pytania z zakresu ruchu drogowego.

(11.07.2013)